Pralko suszarki

Pralko- suszarka to urządzenie dwu- funkcyjne do użytku domowego. Dzięki niemu można zaoszczędzić czas oraz miejsce. Wypierze i wysuszy każde pranie bez potrzeby jego rozwieszania. Tego rodzaju sprzęt to udogodnienie nie tylko dla gospodyń domowych, ale także wszystkich innych osób, którym zależy na wygodzie i szybkości.

Pranie to czynność wykonywana nieraz kilka razy w tygodniu, tak więc dosyć często a pralko- suszarka spowoduje, że nie będzie to niemiły obowiązek ale wygoda i zadowolenie. Decydując się na jej zakup należy brać pod uwagę kilka ważnych czynników. Po pierwsze jest to dosyć duży wydatek toteż w sprzęt jaki postanowimy zainwestować powinien być solidny i służyć całej nieraz rodzinie przez wiele lat. Po drugie pralka zwykle umieszczana jest w łazience, gdzie powinno być dostatecznie dużo miejsca aby pralko- suszarka mogła się zmieścić.

Zwykle są to urządzenia o pojemności pralki do 7 kg i suszarki do 5 kg. Tak, więc nie jest to mały sprzęt i wymaga odpowiedniej przestrzeni do właściwego działania i obsługi. Każda pralko- suszarka jest sterowana elektronicznie a te produkowane obecnie wyposażone są w wyświetlacz LCD i funkcję opóźnionego startu. Wszystko dla wygody użytkowników.

Zasady działania zwykłych pralek są znane natomiast pralko- suszarki posiadają dodatkowe rozbudowane funkcje dotyczące suszenia. Trzeba też wiedzieć, że urządzenie to zużywa nieznacznie więcej wody niż zwykła pralka. Wynika to z potrzeby wykorzystania wody jako czynnika chłodzącego w procesie suszenia i odprowadzania pary wodnej.

Kupując pralkę z pewnością wiele osób spotkało się z określeniem pralki kategorii A lub B. Jest to rodzaj klasyfikacji określającej energooszczędność urządzenia tzn. zużycie wody, prądu a także czasu. Jeśli chodzi o pralko- suszarki zwykle występują one w klasie B i takie najlepiej kupować, ponieważ mają one rozsądną cenę.

Natomiast decydując się na super oszczędną pralko- suszarkę klasy A trzeba będzie zapłacić za nią znacznie więcej. Inną ważną sprawą, jaką bierzemy pod uwagę przy zakupie opisywanego sprzętu jest możliwość regulacji temperatury i obrotów suszenia oraz ilość programów suszenia. Te ostatnie mogą występować pod różnymi postaciami takimi jak programy: standard, ciche i delikatne lub też nazwy określające rodzaj tkani jakie chcemy suszyć np. wełna itp.