Suszarka do bielizny

Obecnie zauważamy szybki postęp technologiczny. Jest to związane  z potrzebą wygody i oszczędności czasu jak też energii oraz rezygnacją z dodatkowych mozolnych czynności. Z pomocą przychodzą człowiekowi suszarki używane w laboratoriach jak i gospodarstwach domowych. Jednym z wielu urządzeń ułatwiających pracę każdej pani domu jest pralka z funkcją suszenia czyli pralko suszarka lub też sama suszarka do bielizny.

To drugie urządzenie jest bardzo pojemne i można w nim suszyć nawet do 6 kg bielizny czyli jednorazowe pranie z pralki swobodnie się zmieści co nie zawsze jest możliwe w przypadku pralko- suszarki. Suszarka powinna znajdować się w pobliżu pralki tak aby możliwe było sprawne działanie obu sprzętów, dlatego też należy wygospodarować odpowiednią ilość miejsca na nie.

Zakup suszarki wymaga pewnej analizy i zastanowienia się czego tak naprawdę oczekujemy od tego urządzenia. Z pewnością zaoszczędzi ono czas, który musimy poświęcić na rozwieszanie prania, ale co z jakością ubrań suszonych w ten sposób?. Wiele osób zadaje sobie takie pytania z nieukrywaną obawą.

Jednak producenci wysokiej jakości suszarek przekonują, że ich kupno to dobry wybór i starają się to udowodnić klientowi. Są one energooszczędne, ponieważ suszarki klasy A lub B zużywają o 50% mniej energii a ponadto:

  • ubrania suszone w ten sposób nie są pogniecione, wbrew obiegowej opinii a niektóre w ogóle nie wymagają    prasowania, wszystko uzależnione jest o rodzaju i jakości materiału z jakiego są wykonane,
  • zaoszczędzamy czas, który trzeba poświęcić na rozwieszanie prania,
  • nowoczesne suszarki dają możliwość wyboru stopnia wysuszenia bielizny
  • nie zajmują dużo miejsca, ponieważ można je ustawić na pralce dzięki specjalnym łącznikom,
  • suszarki pozwalają na suszenie ubrań wykonanych z wełny i innych delikatnych materiałów bez obawy, że ulegną zniszczeniu, podobnie jest z firankami czy pościelą.

Zalet suszarek do bielizny jest bardzo dużo, co zawdzięczają innowacyjnym rozwiązaniom producentów wysokiej jakości sprzętu AGD. Dzisiejsze urządzenia tego typu nie powodują powstawania wilgoci w mieszkaniach ponieważ działają w oparciu o kondensacyjny system polegający na wypuszczaniu suchego i ciepłego powietrza a nie jak było w przypadku suszarek wywiewowych, wilgotnego. Dodatkowo są to urządzenia ciche, łatwe w obsłudze i posiadające elegancki wygląd.