Suszarka do ogrodu

Suszarka do rozwieszania ubrań może mieć różną postać; do zamontowania w łazience, rozłożenia w innym pomieszczeniu na tarasie lub też w ogrodzie. Ogrodowe suszarki należą do większego typu suszarek na których zmieści się dosyć duża ilość ubrań im jest większa tym lepiej. Jednak dokonując zakupu tego rodzaju wyposażenia trzeba zwracać szczególną uwagę na solidność wykonania.

Chodzi tutaj o solidność wykonania elementów podtrzymujących oraz jakości linek, które cały czas będą się znajdować na zewnątrz toteż powinny być odporne na niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych. Dokonując solidnej oceny suszarki przed zakupem, będziemy mogli cieszyć się jej niezawodnością przez długi czas.

Suszarki ogrodowe wykonuje się najczęściej z aluminium, które jest w stanie wytrzymać dosyć duże obciążenie, ponadto jest odporne na działanie promieni UV, wysokiej temperatury i nie ulega odkształceniu. Sprzęt taki cechuje się dużą wygodą użytkowania, ponieważ na długich linkach można zawiesić dużą ilość prania. Ponadto suszarka jest regulowana, dzięki czemu ustawia się żądaną wysokość. Można ją rozłożyć właściwie w każdym miejscu w ogrodzie, gdyż mocuje się ją w podłożu za pomocą specjalnej stopy.

To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca a system rozciągniętych równolegle linek o różnej długości mających łącznie od około 50 do 60m pozwala wieszać różne rodzaje prania bez potrzeby przemieszczania się. Niektóre suszarki posiadają takie udogodnienia jak automatyczny system chowania linek, który chroni je przed zabrudzeniem i splątaniem.

Suszarki do ogrodu zdobywają coraz większą rzeszę zwolenników między innymi dlatego, że są łatwe w użyciu i stają się świetną alternatywą dla innych tradycyjnych metod suszenia prania na wolnym powietrzu. Co więcej nie trzeba być wcale posiadaczem dużego ogrodu opisywana suszarka jest bardzo zgrabna nie zajmuje wiele miejsca, gdyż jej średnica to około 5-6m i można ją rozłożyć przy pomocy jednego pociągnięcia.

Warto zdecydować się na taki zakup, wtedy pranie nie staje się ciągiem żmudnych i czasochłonnych czynności ale jedną czynnością w pełni usystematyzowaną dzięki solidnej suszarce ogrodowej, na której można suszyć nawet koszule gdyż wyposażona jest w uchwyty na wieszaki. Natomiast w okresie zimowym suszarkę można wyjąć z zaczepu umocowanego w gruncie.