Suszarki do rąk

W takich miejscach jak toalety ogólnie dostępne, w obiektach użytku publicznego jakimi są szkoły restauracje, kawiarnie, stacje benzynowe, hotele czy zakłady pracy montowane są suszarki do rąk. To urządzenia bardzo wygodne i higieniczne w użyciu, ponieważ nie wymagają dotykania. Są wyposażone w czujnik ruchu, który uruchamia mechanizm osuszający, wystarczy tylko przystawić dłonie do takiego aparatu.

Suszarki te bardzo się rozpowszechniły i sprzyjają pielęgnacji dłoni, ponieważ osuszają je ciepłym powietrzem co jest szczególnie ważne w zimie, kiedy skóra narażone jest na pęknięcia spowodowane mrozem czy zimnym wiatrem. W tej chwili na rynku pojawia się coraz więcej suszarek do rąk a ich producenci wzbogacają ich wygląd różnymi dodatkami projektowymi oraz starają się aby miały opływowy i estetyczny wygląd, co dodatkowo ułatwia ich czyszczenie.

Montuje się je na ścianie obok umywalek, na niezbyt dużej wysokości tak aby każdy mógł z nich skorzystać. Są one zasilane prądem a ich moc to 2200W. Ich bezdotykowe działanie jest możliwe poprzez elektroniczne sterowanie czyli podczerwień wraz z wodoszczelnym mikroprocesorem. Większość suszarek uruchamianych dzięki fotokomórce, wymaga zbliżenia dłoni na odległość od 5 do 20 cm.

Warto zainwestować w takie urządzenie, gdyż nie wymaga ono wykorzystania papierowych ręczników, których zużycie musi być kontrolowane na bieżąco. Co prawda suszarka może ulec awarii jednak zdarza się to rzadko i nawet kiedy zabraknie ręczników daje możliwość osuszenia dłoni. Ponieważ jest to duża wygoda, zainstalowanie takie suszarki w domu może okazać się również bardzo dobrym pomysłem.

Nowoczesne urządzenia tego rodzaju są ciche w eksploatacji i są świetnym akcentem innowacyjnym, który dopasuje się do każdej łazienki. Będą cieszyć się dobrą opinią domowników, zwłaszcza, że obecnie produkowane suszarki do rąk dysponują wydajną dmuchawą, pozwalającą na bardzo szybkie osuszanie skóry dłoni. Co więcej ich obudowa jest wytrzymała na pęknięcia i inne uszkodzenia a samo urządzenie działa niezawodnie jeśli jest użytkowane zgodnie z przeznaczeniem.

Decydując się na kupno suszarki do rąk, nie trzeba się obawiać, że jest to skomplikowane urządzenie, jego montaż jest naprawdę łatwy a będąc użytkownikiem takiej suszarki można się szybko przekonać, że zapewnia ekonomiczną eksploatację.