Suszarki do włosów

Obecnie w różnego rodzaju sklepach ze sprzętem rtv i agd można znaleźć wiele ciekawych i solidnych suszarek do włosów. Są one wyposażone w wiele nowoczesnych funkcji, które zapobiegają powstawaniu uszkodzeń w strukturze włosa oraz sprawiają, że można z łatwością samodzielnie wymodelować oszałamiającą fryzurę.

Ponadto producenci dbają także o elegancki wygląd sprzętu, dlatego też suszarki ręczne do włosów mają nie banalną stylistykę; wzory kwiatowe, atrakcyjna kolorystyka, którą można dopasować do wnętrza łazienki. Wszystko po to aby klienci, a zwłaszcza klientki były zadowolone z dokonanego zakupu.

Zawsze w kwestii kupna suszarki mogą pojawić się wątpliwości co do tego jaką firmę wybrać, czego oczekiwać od nowoczesnego sprzętu, jakie funkcje powinien posiadać obowiązkowo a z jakich można zrezygnować. Często odpowiedź nie bywa łatwa, gdyż przy tak bogatej ofercie czasami trudno się na coś zdecydować. Na pewno należy zorientować się w pierwszej kolejności jaką mocą dysponuje suszarka do włosów.

Jeśli jest większa to włosy szybciej schną a dzięki czemu nie musimy wystawiać ich na długotrwałe działanie suchego powietrza, które często powoduje rozdwajanie końcówek i łamliwość. Specjaliści z dziedziny fryzjerstwa polecają suszarki o mocy od 1700 do 2100 W.

Kolejną sprawą na jaką powinno się koniecznie zwrócić uwagę to końcówka suszarki czyli tak zwany koncentrator. To element konieczny do wygodnego modelowania włosów. Najbardziej odpowiedni ma postać wąską, wtedy strumień powietrza jest skoncentrowany a włosy błyszczące i wygładzone. Wybierając taką końcówkę unikamy elektryzowania się włosów, ich puszenia i możemy im nadać dowolny kierunek bez obawy, że zostaną rozdmuchane w różne strony. Dodatkowe inne końcówki jakie można nabyć wraz z suszarką dają różne efekt, uniesienia włosów kiedy chcemy aby zyskały na objętości, ich luźnego skrętu lub też inne aby je wyprostować.

Większość oferowanych obecnie suszarek ma możliwość suszenia wykorzystując ciepły i zimny strumień powietrza. Ten drugi jest szczególnie przydatny w końcowej fazie modelowania, gdyż wspomaga jego utrwalanie. Dodatkowo łuski włosowe z momencie suszenia zimnym nadmuchem domykają się co zapobiega rozszczepianiu się włosa. Jeśli chcemy nabyć suszarkę do użytku domowego, lepiej wybrać coś większego, ponieważ często małe suszarki podróżne , może i są poręczne, jednak lepiej sprawdzają się w podróży niż do codziennego użytku.