Suszarki podróżne

Mała poręczna suszarka to bardzo przydatne w podróży urządzenie. Po pierwsze z łatwością zmieści się do większej damskiej kosmetyczki, torby podróżnej czy plecaka nie zajmując zbyt wiele miejsca. Ponadto wiele modeli posiada możliwość dodatkowego złożenia co jeszcze bardziej zmniejsza gabaryty suszarki.

Niezależnie od tego czy wybieramy się w góry czy nad morze, do schroniska czy też do hotelu warto zabrać ze sobą wygodną w użyciu podróżną suszarkę. Dzięki niej szybko i w każdej sytuacji wysuszymy włosy nie narażając się na przeziębienie czy brak odpowiedniego uczesania zwłaszcza gdy wymaga tego sytuacja. Za posiadaniem tego rodzaju wyposażenia przemawia jeszcze kilka innych praktycznych atutów, szczególnie ważnych dla osób z długimi włosami. Nie zawsze tam gdzie jedziemy będziemy mogli skorzystać z suszarki tak, więc dobrze mieć ją ze sobą.

Tego typu suszarki są podobnie wyposażone jak te większe jakie używane są w domowym zaciszu, jednakże dużo mniejsze i wygodne. Ich minimalna moc to około 1800 W a poza tym dwustopniowa regulacja siły nawiewu i tym samym temperatury. Posiadają zabezpieczenie przed przegrzaniem i przełącznik zmiany napięcia.

Większość elementów wyposażenia może być zdemontowana w podróży. Są to między innymi dyfuzor zwiększający objętość włosów, wygodny w użyciu koncentrator powietrza, zdejmowany filtr powietrza i kratka wlotu powietrza znajdująca się w tylnej części suszarki. Po jej usunięciu z łatwością można wyczyścić wnętrze suszarki z kurzu i drobinek włosowych.

Warto mieć pod ręką taki sprzęt, który zawsze kiedy tylko nadarzy się taka okazja będzie można zabrać ze sobą. Świetnie sprawdzają się składane suszarki podróżne, które bez problemu mieszczą się w damskiej torebce. Wszystko dzięki składanej i skręcanej rączce. Dodatkowo są lekkie i większość z nich posiada przejściówki podróżne, tak aby można było z nich swobodnie korzystać także za granicą.

Co do samego wykonania i wyglądu są to suszarki wytrzymałe, wyprodukowane z trwałych materiałów i prezentują się bardzo schludnie a kolorystyka proponowana przez większość producentów jest uniwersalna. Ponadto można ją wszędzie zabierać gdyż w kupionym zestawie dołączone jest zwykle poręczne i eleganckie etui w którym można przechowywać urządzenie.  Polecamy wszystkim, którzy jeszcze nie posiadają takiej suszarki a  planują w najbliższym czasie wyjazd.